0
Kosár
Belépés
Regisztráció
Menü Kategóriák
kedvencek bejelentkezés
0
icon
icon
2024-as akcióink Kuponok
Van egy cikkem, feltöltöm most!
Feeder

Pontyok éjszaka az esőben

Kevés olyan elvetemült horgász van, aki a téli hónapok során is az éjszakákat választja a halfogáshoz optimális időpontnak, hiszen a hideg, nyirkos, csapadékos időben vannak azért kellemesebb helyek is a vízpartnál. A fanatizmus azonban nagy úr, illetve sokaknak csak a munkaidő végeztével jut ideje hódolni a horgászat jelentette szenvedélynek, ami bizony az őszi óraátállítást követően már jó eséllyel a naplemente utáni időszakot jelenti. Közülük is főként a rezgőspicces technikákat kedvelők számára jelentenek az éjszakai horgászatot nagymértékben megkönnyítő segítséget az iBite eszközök, melyek közül most a feeder spiccgyűrű szettet vittük magunkkal a vízpartra.

A munka utáni horgászatok, figyelembe véve, hogy gyakorlatilag már a vaksötétben kezdődnek késő ősszel, illetve télen, ritkán nyúlnak 2-3 órától hosszabbra. Ennek megfelelően helyszín gyanánt érdemes intenzíven telepített, nagy halsűrűségű tavat választani, ami remek fogási esélyekkel kecsegtet még ilyenkor is. A mi választásunk rendre a Törökbálinti Horgászparkra esik, ami Budapest közvetlen közelében egy valódi horgászparadicsom. Közel 30 hektáros területével még véletlenül sem nevezhető agyontelepített kockatónak, a halállománya ettől függetlenül országosan is kiemelkedőnek tekinthető. Mindenféle méretű pontyok, amurok, csukák, süllők lakják a tavat, melyek mellett a víz keszegállománya is említést érdemlő. Nem csoda, hogy a bojlis és a pergető horgászok mellett a nagyhalas feederesek és a finomszerelékes technikák kedvelői is előszeretettel látogatják a tavat.

A tó két oldala közül ezúttal az úgynevezett „versenyoldalra” esett a választásunk, hiszen itt rendre kisebb a tömeg, illetve a sétány kivilágítása miatt komfortosabb is a peca a sötétben. Kényelmes horgászhelyek, rendezett környezet várja az idelátogatókat, így csak arra kell figyelni, hogy megfelelő felszereléssel és csalogatóanyagokkal érkezzünk.


A távdobó felszerelés lelkét a Carp Expert MAX2 Feeder jelenti 420-as hosszban.



A bothoz tökéletes társ a Carp Expert Uni Method 6000LC márkajelzésű, távdobó kivitelű, gyorsfékes orsó.


Az itteni ideális felszerelés minden esetben egy legalább 390-es, de inkább 420-as heavy feederrel kezdődik, hiszen a téli időszakban nagyon nehéz a parttól 100 méter alatti távolságból pontyot fogni Törökbálinton. A nagy dobás tehát elengedhetetlen! A botra természetesen egy kellően hosszú és széles dobbal rendelkező orsó dukál, ami ugyancsak elősegíti a 100-110 méteres dobások kivitelezését. Megnyugtató azonban, hogy ilyen paraméterekkel rendelkező felszerelések már megfizethető áron is rendelkezésre állnak, így bárki számára elérhető lehetőséget jelentenek.

A végszereléket nem kel túlbonyolítani, mivel method horgászatról beszélünk. Egy 60 grammos, XL-es method kosár képezte szerelékünk lelkét, melybe kellően nagymennyiségű csalogatóanyag fér a türelmes, kivárós horgászathoz is. Az előke 20-as monofil, rajta egy 8-as méretű szakáll nélküli horoggal, hiszen a nagytávolságból akasztott pontyot jó lenne szákba is terelni! Sokan azt gondolják, hogy egy 8-as méretű horog használata már szentségtörés télvíz idején, holott a nagy, 4-5 kilogrammos átlagsúlyú pontyok 100 méter feletti távolságból történő megfogásához mindenképpen szükség van a nagy horogra, főleg egy olyan vízen, mint a Törökbálinti Horgászpark, ahol nem ritkák a kagylópadok, illetve kisebb-nagyobb akadók a vízben.


Egy rendre jól működő törökbálinti, halas etetőanyagkeverék.



Kellően tartalmas, erősen halas, ideális választás a jól telepített tavak bármelyikére.


A felszerelés tehát adott, nézzük a csalogatóanyagokat! Tény, hogy az év jelentős részében az intenzíven telepített tavakon a halas pelletkeverékek nélkül kifejezetten nehéz a halfogás. Így a kosárba kerülő összeállítás egyik részét természetesen egy pellet mix adja. Azonban sokszor tapasztaltuk már, hogy minél hidegebb a víz, annál nagyobb szükség van por állagú etetőanyagokra. Ezek között is vannak olyanok, amelyek inkább a lehűlt vízben működnek jól valamely jellemzőjük miatt. Ezen a horgászaton a Commercial széria Fish&scopex névre keresztelt tagjára esett a választásunk, amely azért fogós különösen is a hideg vízben, mert gyárilag meg van édesítve, így egy édes-halas keverék. Imádja a ponty mellett az ezüstkárász, illetve a nagyobb testű dévérkeszegek is. Ezt a keveréket használva a mozgalmas horgászat szinte garantált!


Vajon melyik csali fog a legjobban működni?


A csalikérdést egy-egy rapid, néhány órás horgászaton nem szabad túlbonyolítani, 2-3 doboz wafternél többet felesleges magunkkal vinni. Érdemes egy világosabb, élénkebb színűt, egy kifejezetten nem figyelemfelkeltőt, illetve egy átmenetinek tekinthetőt a tálcára készíteni. Ezek közül valamelyik szinte biztos, hogy működni fog! Tapasztalatunk szerint a megfelelő szín megtalálása mellett érdemes arra is figyelni, hogy oldódó csalit válasszunk, hiszen a hideg vízben egy folyamatosan „bomló”, ezáltal nagyon attraktív csali lényegesen eredményesebb lehet, mint a hagyományos típusok. A Concourse Waftersek mindegyike oldódik, így közülük gyorsan megtalálhatjuk azt a variánst, amelyik a legjobban muzsikál majd.


Azok számára, akik sokat horgásznak éjszaka, az iBite spiccgyűrűk jelentik a legpraktikusabb választást!



Minden pakk tartalmaz egy spéci spiccgyűrűt, egy elemet és egy ledet, ami a fényt biztosítja majd.



Fénye kellően erős, de a szemet semmilyen körülmények között nem zavaró.


Most pedig térjünk rá a kapásérzékelést megkönnyítő iBite spiccgyűrű rendszerre. Pillanatok alatt felszerelhető, nagyon profi, SIC-betétes gyűrűre épülő, elemmel, illetve kellően erős fénnyel világító leddel rendelkező készlet ez, melyet spiccünk gyári spiccgyűrűje helyett kell felszerelni. Pillanatragasztón, öngyújtón, esetleg egy kevés szigetelőszalagon kívül másra nincsen szükség a művelet elvégzéshez, amely végeredménye egy olyan profi, az éjszakai kapásérzékelést nagyon nagy mértékben megkönnyítő megoldás, amit minden éjszakai pacás imádni fog!


A gyűrű felhelyezéséhez először a gyári spiccgyűrűt kell eltávolítani némi hő segítségével.



Majd egy kis pillanatragasztóra van szükség és készen is vagyunk!


A rendszer hatalmas előnye, hogy semmilyen mértékben nem nehezíti és bonyolítja a horgászatot. Nem lóg ki ugyanis sem oldal, sem pedig hosszirányban a spiccből, így a zsinór nem tud rátekeredni. Ez a lendületes, nagyerejű dobások kivitelezése során hatalmas megnyugvás mindenki számára, ugyanis nincs attól kellemetlenebb, mint amikor a világítópatronra ráugrik a zsinór és a dobás szakadással végződik.


Jöhetnek a kapások!



Megéri éjszaka horgászni!


Végezetül néhány szóban a horgászatról. Az idő kifejezetten kellemetlen arcát mutatta, így nem volt túl komfortos a vízparti tartózkodás. Sebaj, a halak azért kárpótoltak minket! Sikerült fogni néhány gyönyörű szép törökbálinti pontyot, melyek a hideg idő és víz ellenére is kifejezetten jó erőben voltak! A csalik közül ezúttal a hallisztes, barna színű variáns működött a legjobban 10 mm-es méretben, mindegyik kapás erre érkezett. Érdekes tapasztalata volt még a horgászatnak, hogy amennyiben aroma került az édes halas keverékre, néhány percen belül termetes dévér jelezte, hogy gazdára talált a csali. A pontyfogáshoz most a távoli dobások mellett nagy türelemre volt szükség. Ez azonban a mindössze néhány Celsius-fokos vízben egyáltalán nem meglepő.

Görbüljön az új évben is mindenkinek!

Energo Team

Képek: Molnár Zoltán
Forrás: energofish.hu

A termékeket itt tudod megrendelni:
   0   0 Ft Megrendelem
A kosár tartalma:
Kosár
Vásárlás folytatása Tovább a pénztárhoz
Az oldal böngészésével elfogadod, hogy cookie-kat használjunk, amiket jobb szolgáltatás nyújtás érdekében használunk fel. További információk