0
Kosár
Belépés
Regisztráció
Menü Kategóriák
kedvencek bejelentkezés
0
icon
icon
2024-as akcióink Kuponok
Van egy cikkem, feltöltöm most!
Pergetés

A fluorocarbon szerepe a pergetésben

Ebben a cikkben egy számomra már évek óta használt alap tartozékra szeretnék kitérni, ami nem más mint a fluorocarbon előke, avagy ahogy legtöbbször emlegetjük a fluoro. Csatorna, bányató, patak, folyó. Mindenhol alkalmazom. Nincs már az a pergetési technika vagy helyszín ahol ne kötnék fel fluoro carbont a csalim és a fonottam közé.


Ilyen gyönyörű balinok csalhatóak szerelékünkre, ha 80-100 vagy akár 150 centiméteres fluorocarbon előkével rejtjük el a készségünket és egyben magunkat a ragadozók elől.


Nem szeretnék belemenni a fluorcarbon pontos összetételébe, hisz azt már előttem sokan leírták. Én a számomra és valószinűleg számotokra is fontos előnyeire és hártányaira igyekszem felhívni a figyelmet egy a napokban történt esettel.


Wizard fluoro és Wizard fonott


Kivételesen szélcsendben horgászhattam a környékünkön található bányatavak egyikén és győződhettem meg magam is a fluoro fontossságáról. Méretes balinok és domolykók razziáztak egy meredek törés mellett. Besétáltam derékig a vízbe és ideig csak álltam és figyeltem őket. Megszokattam a jelenlétemet a környéken razziázó egyedekkel. Aznap cseréltem fonott főzsinórt és elfelejtettem fluorot felkötni, de már a vízben álltam, így nem akartam kimenni ezzel elrontva a cserkelést. Direktbe tettem fel a csalikat a fonottra Not a knot kapcsommal. Mondanom sem kell. Nem hogy kapásom vagy lekövetésem nem volt, de még az ellenkező irányba is indultak el az áhított ragadozók. Megfigyelhettem, hogy csobbanáskor a csali által keltett mozgásra ráfordultak, de a „préda” elé úszva ellenőrizték annak biztonságosságát és mikor meglátták a fonottat, hanyatt-homlok menekültek az ellenkező irányba. Kénytelen voltam kimenni, ezzel felzavarva a vizet és felkötni a méter fluoro carbont. Kezdődhetett újra a cserkelés. Mivel a fluoro fénytörése megegyezik a vízével, így lényegében láthatatlan a vízben. Ez számomra nagyon fontos, hisz ezeken a bányatavakon akár a 7-8 méterre is tökéletesen el lehet látni. Másodsorban sokkal kopásálóbb mint bármelyik monofil vagy fonott zsinór.

Megakasztott halunk mindent meg fog tenni a szabadulás érdekében a környezeti adottságokat kihasználva, így bírnia kell a damilunknak a kagylópadok, kavicsos törések és a nádasok okozta erőhatásokat.



Double-Uni-Knot kötéssel rögzítem a főzsinóromhoz.


Szerelékemen ez az egyetlen csomó. Műcsalijaimat not a knot kapoccsal rögzítem.


Not a Knot, alkalmazkodva a műcsali méretéhez. S-M-L-XL..



Domis csalik és a kis plasztikok S mérettel az optimálisak.



Közepes wobblerek, spinmad-ek M méretre kerülnek fel.



Thrill és más nagyobb erőbevitelt érő csalik L méretet kapnak.



A harcsás csalik pedig a nagyvadas XL méretet igénylik.



Ha összeállt a szerelékünk, akkor nem kell kímélnünk a lendületes dobásoktól.



Nagyon fontos, hogy a double-uni-knot kötésünket soha nem húzzuk be a gyűrűkbe. Fluorcarbonunk hihetetlen kopásállósággal bír, de a gyűrűkön való behúzással és a dobás erejének fluorora helyezett erejével ezt nagyban csökkenthetjük.



Mindenképpen meg kell tanulnunk hosszú „zászlóval” dobni.



Ha kitartunk, akkor az eredmény sem fog elmaradni.


Őszintén ajánlom mindenkinek a Wizard Fluorocarbon és a Wizard Braid termékeket. Kedvező ár-érték aránya miatt megbízható pergető terméknek tartom.

Forrás: energofish.hu, Szebenyi Péter

A termékeket itt tudod megrendelni:



   0   0 Ft Megrendelem
A kosár tartalma:
Kosár
Vásárlás folytatása Tovább a pénztárhoz
Az oldal böngészésével elfogadod, hogy cookie-kat használjunk, amiket jobb szolgáltatás nyújtás érdekében használunk fel. További információk