0
Kosár
Belépés
Regisztráció
Menü Kategóriák
kedvencek bejelentkezés
0
icon
icon
2024-as akcióink Kuponok
Van egy cikkem, feltöltöm most!
Élménybeszámolók

Pelletek, pontyok, praktikák

A tökmag és kukorica csíra pelletekkel történő horgászatok után fogalmazódott meg bennem az a vélemény, hogy a jövő egyértelműen a természetes alapanyagokból előállított, legmagasabb tápértékű pontycsaliké. A tökmagból és kukoricából hidegen sajtolás következtében előállított pelletek szelektáló képessége óriási, a velük való teszthorgászatok alatt is több 10 kiló körüli pontyot sikerült elejtenem, több kapás mutatkozott ezekre a pelletekre, mint az édes, vagy büdös halas jellegű csalikra. Az eredmény tehát nem a véletlen műve, a nagytestű halak egyenesen rajonganak értük.





A hidegen sajtolás eredménye: a tökmag és a kukorica csíra magas tápértéke változatlanul megmarad az olajtartalom kinyerése után. Kemény, az apró halak csipkedéseinek kitűnően ellenálló tökmagcsíra (balra) pellet. A felhasználás során figyelni kell arra, hogy a puhább kukoricacsíra pellet (jobbra) lassabb oldódási idővel rendelkezik. A felhasználás során figyelni kell arra, hogy a puhább kukoricacsíra pellet lassabb oldódási idővel rendelkezik.


A minőségről senkinek ne legyenek kétségei: mindkét pelletfajta étkezési minőségű alapanyagból készül, mely emberi fogyasztásra is tökéletesen alkalmas. Etetésre szánva csalidarálón áttörve is jó eredményt kapunk, de egészben, etetőanyaghoz keverve is rendkívül attraktív mindkettő. A tökmag jellegzetes, meghatározó illata és a kukorica pellet finom édeskés íze abszolút harmonizál egymással.
A kukoricacsíra pelletet etetőanyag alapként, „tortuként" is elkészíthetjük. A zacskó tartalmát (800 gr) helyezzük egy edénybe, majd öntsünk rá 2 liter vizet. A pellet egy órán belül megpuhul, megszívja magát vízzel, és ezzel a masszával a pontyos etetőanyagok legjavát készíthetjük el.




Egymással keverve ütős etetőanyagot kapunk. A kukoricacsíra pellettel a pontyoknak, a tökmag pellettel, pedig a nagy amuroknak járunk a kedvébe. Magas tápértékű energiaforrás, mely telített és telítetlen zsírsavakban rendkívül gazdag. A mm vastag rudacskákat tetszőleges méretűre tördelhetjük, a horgunk méretét a csalihoz igazítsuk, körültekintően!


A felhasználásnál vegyük figyelembe, hogy a kemény, rendkívül szilárd tökmag pellet gyorsan süllyedő, felszíne, legfelső rétege lassan oldódik, a vízben 1-1,5 órán át képes tartani. Ezzel szemben a kukoricacsíra pellet 25-30 perc alatt teljesen feloldódik, tehát cserélni kell, ha addig kapás nélkül megúsztuk.
A kemény tökmagcsíra pelletből remek csali készíthető, mely biztonságosan rögzíthető szilikon csaligumival a horog öblén. A legideálisabb választás az ET. Excalibur családból a Corn Feeder típusa 8-as méretben, viszont dupla pellet csalihoz már a legerősebb ET. Excalibus Long Shank 4-es, vagy 6-os mérete a megfelelő, számítva a kapitális pontyok, amurok jelentkezésére.
A dupla pelletcsali elkészítéséhez a 7 mm-es szilikon karikát ajánlom, A legjobb tartás érdekében a pelletek között vékony damillal kössük át a gumit, így egy nyolcas alakot kapva a csali szorosan, a legstabilabban fog állni egymás mellett, és jól bírják a távoli dobásokat is.





A 7 mm-es CXP csalikarikával lehetőségünk van a dupla pellet felhelyezésére. Ha már szelektálni akarunk, használjuk ki maximálisan a lehetőségeinket, alkalmazzunk két pelletet. Jól látszik az elszorított rész és az így kapott 8-as alak. Miután a pelletek a helyükre kerültek, győződjünk meg róla, hogy a horog mérete biztosan stimmel a csalihoz!


A tökmag és kukorica csíra pelletekkel történő horgászathoz legjobban nekem a method technika állt kézre. A jól tapadó etető mixbe aprított pelleteket method kosárral juttattam minden egyes dobással a kiszemelt helyre, a parttól kb. 80 méterre. (Természetesen az etetőrakétás, spombos módszer is jó, akinek erre van igénye). A szerelék gondos összeállítása nem maradhatott el, a célhalak ugyanis nem az aprajából valók voltak!






A szerelék fix jellegét CXP method kosár biztosítja. Az előke rögzítését és ideális szögben tartását biztosító gumihüvelyt a legkönnyebben egy műanyag befűzővel húzhatjuk a zsinórra. Az előkét belehurkoljuk a kosárba szorosan belehúzott, fixen ütköztetett forgóba, majd a helyére húzzuk a hüvelyt úgy, hogy a forgó szabad mozgását, pörgését ne akadályozza. El is készült a felső képen látható, az átlagosnál hosszabbra hagyott method előke, természetesen fonott zsinórból.


A pelletekkel való csalizás, a csali felkínálásának módja nagyon látványos. A kukoricacsíra pellet gyors oldódása következtében sűrű fehér színű felhőt képez maga körül, a tökmag pellet esetében, pedig a felszínéről fokozatosan oldódó zöldes lebegő szemcsék vonzzák a halak figyelmét.


Tökmag pelletek 10 perces oldódás után. A látvány senkit ne tévesszen meg a csali felszíne puhult csak fel, a belseje még mindig kőkemény.






Az etetésre egy óra múlva érkeztek meg az igazán jó halak. A szákolás pillanatában már jól látszik a biztos akadás érdekében hosszabbra hagyott method előke. A fárasztás végeztével egy makkegészséges tükröst vehettem kézbe, mely verte a 10 kilót. A method feeder és az új pelletek eredménye ez a 8 kilót súroló tőponty is!


Forrás: Halmos Mihály
energofish.hu
   0   0 Ft Megrendelem
A kosár tartalma:
Kosár
Vásárlás folytatása Tovább a pénztárhoz
Az oldal böngészésével elfogadod, hogy cookie-kat használjunk, amiket jobb szolgáltatás nyújtás érdekében használunk fel. További információk