-
Megbüntetik a horgászokat, ha élő fához kötik a csónakot
Sorra kapják a bírságokat a tiszai horgászok, mert rossz helyen parkoltak a csónakjukkal. Engedély kell a kikötéshez.
Hüledeznek a tiszai horgászok Szajol környékén. Nyáron ugyanis azt vették észre – írja a szoljon.hu – hogy a vízi rendőrség fotózza a csónakjaikat. Ennél csak akkor lett nagyobb a meglepetésük, amikor bírságot kaptak a rendőrségtől, ki öt-, ki tizenötezer forintról. -
Balatoni haltelepítési beszámoló és előrejelzés
Az őszi telepítési szezon kezdeteként ma két helyszínen öt szállítmánnyal összesen 15 022 kg háromnyaras pontyot, valamint 206 kg egy- és kétnyaras süllőt telepítettünk a Balatonba. -
Haltelepítés az Egyesület vizein - megkezdődött az őszi telepítési szezon
2016. szeptember 24-én megkezdődött az őszi telepítési szezon. A telepítési ütemtervnek megfelelően egynyaras süllők érkeztek a Desedába. A termelőtől kapott információk alapján a most lehalászott és hozzánk szállított állomány egy kifejezetten jó körülményeket biztosító tóban nevelkedett, ezért volt ennyire homogén, remek kondíciójú és egynyaras korukhoz képest termetes az állomány.
-
A Népjóléti-árokból ömlik a szenny, pusztul a dunai hal
Tömeges halpusztulást észlelt a Ráckevei (Soroksári)-Duna fővárosi szakaszán Szabó Szabolcs, az Együtt országgyűlési képviselője. Szabó a blogján számolt be arról, hogy a Dél-pesti Szennyvíztisztító Telep alatti 2-300 méteres szakaszon vetett partra sok halat a víz.
Mintát vettek a vízből, még várni kell az eredményre, de Szabó szerint egyértelmű a helyzet. A Duna-ág rendkívül rossz állapotban van, pang benne a víz, eliszaposodott, miközben olykor mocskos víz folyik bele a szennyvíztisztítóból. Ez évek óta így van, pl. 2013-ban is volt egy habzás, ami miatt megijedtek a környékbeliek és a pecások. -
Újra kifogták a 2015-ös rekord pontyot
Az Eurostar csapata, Hrankai Ferenc DAM MAD felszerelést használó horgásztól kapott egy nagyon kedves levelet és képeket, egy hatalmas ponty fogásáról.
A horgászathoz használt felszerelés két eleme ismert előttünk a DAM MAD D-ZENT 330cm 2,5lb 24T+30T alapanyagból készült pontyozó bot és a DAM QUICK SLS 570 FD 5+1 csapágyas távdobó pontyozó orsó. -
Horgász, mint őstermelő: adhassák el a halat a pecások!
A balatoni gasztronómia megújulása nem képzelhető el balatoni hal nélkül, vissza kell kerülnie a magyar tengerből származó halnak az asztalra – ez a véleménye a Balatoni Szövetségnek. -
Fekália és zsír úszik 20 kilométeren a Tiszán
Baranyi Krisztina, az Együtt politikusa bemérette a vizet.
Baranyi Krisztina szerint a Tiszából vett vízminták egyértelműen bizonyítják, hogy óriási gondok vannak a szennyvíztisztítók háza táján. Ezért rendőrségi feljelentést tesz, és minden adatot kikér a Felső-Tiszavidéki szennyvíztelepekről. -
A balatoni polgármesterek kitalálták, hogy kerülhet balatoni hal az éttermekbe
A Balatoni Szövetség fontosnak tartja, hogy az üdülőrégió vendéglátóegységei, büféi, halsütödéi balatoni halhoz juthassanak, ennek érdekében két megoldási javaslatot dolgozott ki - derül ki a Balatoni Szövetség (BSZ) elnökségének állásfoglalásából, amelyet hétfőn juttatott el az MTI-hez. -
Újra megfogták a 2015-ös IBCC legnagyobb halát!!!
A 23,80 kg súllyal mérlegelt kapitális tőponty ezúttal Badacsonynál bukkant fel. Ő a legnagyobb ismert balatoni ponty, amióta Társaságunk bevezette a behúzós horgászatot a Balatonon! -
Kihalásszuk vagy hozzászokunk
Ha nincs pénz arra, hogy kihalásszák, és kezdjenek vele valamit, muszáj hozzászokni - hosszú távon nincs más megoldás a Tiszán úszó rucaöröm és békalencse problémájára. -
A horgászoké lett a Balaton
A balatoni halakat már nem a halászok, hanem a horgászok foghatják ki. Az éttermek étlapjain szerepel a „balatoni” fogas, de ezek nem innen valók, hanem például Kazahsztánból, vagy ha mégis helyi, akkor illegálisan szerezték be. Szári Zsoltot, a Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt. vezérigazgatóját kérdeztük aktuális ügyekről. -
Valami nagyon nincs rendben a Balatonnál!
Amíg folyt a halászat a Balatonban, az volt a baj. Amióta tilos halászni, a horgászok örülnek, ám a gasztronómia képviselői egyre élénkebben tiltakoznak, hiszen a tó körüli éttermekből eltűntek a balatoni halak. A halak fájó hiányáról beszélt az InfoRádióban Jásdi István csopaki bortermelő is.



















